Hegyifutó Félmaraton Magyar Bajnokság – Ózd

Egy számunkra eseménymentes hétvége után újra aktivizáltuk rendszerünket és újra kitelepültünk a rajt-cél kapu mellé. Ezúttal Ózdon a IV. Hegyifutó Félmaraton Magyar Bajnokságon és III. Szenior Hegyifutó Félmaraton Magyar Bajnokságon kaptunk időmérési, rangsorolási megbízást. A rendező Teknőc Futó Klub immáron 21. alkalommal rendezte meg az ilyenkor már megszokott versenyét, amely Ózd egyik legszebb hegygerincén több kemény kaptatót megmászva. Azonban a szenvedésért a gyönyörű táj és a kiváló szervezés mindenkit kárpótol. Az igazolt versenyzők mellett természetesen az amatőrök is rajthoz állhattak a 21km-en, de aki kevésbé van berendezkedve a hosszabb távokra, azoknak a szervezők egy kevesebb szintet tartalmazó 11,4km hosszú pályát jelöltek ki. A Magyar Bajnokság leggyorsabb versenyzője az Ózdon már számtalanszor dobogóra álló TFSE színeiben versenyző Pelsőczy Attila lett, aki 1:20:49 alatt teljesítette a kemény távot. Mögötte kicsit lemaradva a két MVSC-s Harsányi Tamás és Karlowits-Juhász Tamás érkezett. A hölgyeknél a Budapest Honvéd két versenyzője Merényi Tímea és Horváth Tímea foglalhatta el a dobogó első két fokát, majd a harmadik helyre MVSI színeiben versenyző Tinta Tamara érkezett.

A rövidebb távon mondhatni papírforma született a Salgótarjánból érkező Langer Olivér győzelmével. A gyengébbik nemnél a szemtelenül fiatal, a még csak 13 éves Németh Luca örülhetett a győzelemnek, aki a DTC színeiben érte el ezt kiváló eredményt.

Gratulálunk mindenkinek és köszönjük a szervezőknek, hogy ott lehettünk!